10. výročie Oldtimer Rallye Tatry a Martin Babjak

V nedeľu 27. augusta 2017 po službách Božích program v kostole pokračoval ďalej. Na Námestie Žiadostí slovenského národa postupne prichádzali historické automobily – tzv. „veterány“. Tento rok oslavujú 10. výročie od založenia Oldtimer Rallye Tatry – medzinárodnej športovej súťaže historických automobilov na Slovensku, a tak tohtoročné podujatie slávnostne zavŕšili v ev. kostole v Liptovský  Mikuláš. Posádky automobilov boli oblečené v historickom oblečení minulého storočia, vďaka čomu sme sa na moment preniesli do tohto obdobia.

Na programe bolo vyhodnotenie vybraných kategórii a odovzdanie cenných pohárov z rúk primátora mesta Liptovský Mikuláš Ing. Jána Blcháča PhD., primátora mesta Liptovský Hrádok Mgr. Branislava Trégera PhD. a štátneho tajomníka MV Ing. Rudolfa Urbanoviča.

Operným spevom sa predstavila Terézia Martiniaková, ktorú doprevádzalo hudobné trio v zložení – husle, viola a klavír. Vyvrcholením podujatia bolo vystúpenie známeho slovenského operného speváka (barytón) Martina Babjaka. Vypočuli sme si významné operné skladby – Figaro (Luciano Pavarotti), Toreador (Laurent Naouri) a tiež skladbu Ave Maria.

V záverečnom slove nám Jaroslav Petran, „otec“ Oldtimer Rallye Tatry, priblížil motív spojenia 10. výročia Oldtimer Rallye Tatry, 500. výročia Reformácie a nášho chrámu. Bola ním historická udalosť položenia základného kameňa Tolerančného evanjelického kostola v Liptovský Mikuláš. Práve pri kopaní základov sa vykopal jeden výnimočný ružovkastý kameň, ktorému sa slávnostným aktom odhalenia pamätnej tabule vdýchol po 232 rokoch impulz života.

Galéria:

RV