Ako žiť svoj duchovný život v čase koronavírusu

AKO ŽIŤ SVOJ DUCHOVNÝ ŽIVOT V ČASE KORONAVÍRUSU: TIPY NA ONLINE MATERIÁLY PRE OSOBNÉ STÍŠENIA, ŠTÚDIUM BIBLIE A OSOBNOSTNÝ RAST

Je Veľkonočné obdobie. Za normálnych okolností by sa mnohí z nás pripravovali na stretnutia v chrámoch. No okolnosti, v ktorých dnes žijeme nie sú úplne normálne. Naše ekonomické a spoločenské aktivity boli paralyzované koronavírusom. Náš duchovný život by však ochromený nemal byť. Ako a odkiaľ načerpať, keď sa nemôžeme stretávať na Službách Božích, biblických hodinách, mládežiach, dorastoch či skupinkách? Mám pre vás dobrú správu – internet je plný kvalitných materiálov pre váš osobný čas s Bohom. Jedným z nich je stránka CHCEMVIAC.

CHCEMVIAC prevádzkuje Slovenské evanjelizačné stredisko (EVS) a momentálne obsahuje 890 článkov, 299 videí a 493 audio zamyslení a kázní rôzneho zamerania. Po vizuálnej stránke je atraktívna pre mladšie aj staršie ročníky. Obsahová stránka za tou vizuálnou vôbec nezaostáva. Nájdete na nej snáď všetko. Od článkov a videí týkajúcich sa kresťanstva (čítanie Biblie, modlitba, duchovný rast), cez také, ktoré sa týkajú vedy, vzťahov či učeníctva, až po zamyslenia k súčasným spoločenským témam. Samozrejme, nechýbajú ani ukážky z kníh, ktoré vydáva EVS a ktoré si na ich stránke môžete zakúpiť v elektronickej podobe. Čerešničkou na torte, ktorá poteší hlavne milovníkov filmov, sú recenzie súčasných filmov ako je Justice League, Obyčajná tvár či Ad Astra.

Viem, že by sa dalo napísať ešte mnoho iného. Myslím si ale, že by to bolo zbytočné. Najlepšie bude, keď si názor na stránku vytvoríte sami po tom, ako ju preskúmate. Dúfam, že tak urobia aspoň niektorí z vás, a že sa táto stránka stane dobrým spoločníkom pre váš osobný čas s Otcom.

P.S.: určite odporúčam pozrieť si video „Ako čítať Bibliu: Evanjelium“, ktoré pekne vysvetľuje rozdiely a prepojenia medzi jednotlivými evanjeliami. Video je v angličtine, nezabudnite si zapnúť titulky (dolná lišta videa : cc – Slovak)

Janka Profantová, presbyterka zboru