Národný týždeň manželstva

Manželstvo je ako záhrada. Len neustála a láskyplná starostlivosť rozžiari záhradu všemožnými farbami a vôňami. Len venovaný čas a obeta môžu priniesť vytúženú úrodu v podobe duchovnej obživy, oddychu, opory či pomoci. Už 20 rokov sa inštitúcia manželstva teší osobitej pozornosti pod názvom Národný týždeň manželstva. Celosvetová kampaň sa momentálne koná v 19 krajinách, pričom na Slovensko prišiel Národný týždeň manželstva v roku 2011 s cieľom podporiť hodnotu manželstva aj pre dnešného moderného človeka.

Tohtoročný týždeň manželstva (NTM) máme aj v našom meste za sebou. Prebiehal v dňoch
12. – 19.2., počas ktorých sme vám ponúkli dve špeciálne udalosti a rovnako dve ponuky ako si vyjsť vo dvojici spolu von.

V nedeľu 12.2. bolo divadlo. A to doslova. Hlavná výstavná sieň galérie sa zmenila na arénu pre dvoch hercov z ansámblu ŠAPO Ploštín. Tí pod vedením Andreja Opáleného predniesli hru o dvoch manželoch „Povedz mi to kým je čas.“ Priznávame, nebola to ľahká inscenácia. Manžel poznačený z detstva a rozmarná manželka nie sú príbehom každého, ale nie sú ani nevídanou zápletkou. Herci na jednoduchej ale útulnej scéne podali skutočne kvalitný výkon a tak z Liptovskej galérie P. M. Bohúňa určite nikto neodchádzal bez otázok.

Romantická večera = výborný plán na sobotný večer. 25 maželských párov si nenechalo ujsť túto príležitosť a prišli 18.2. do reštaurácie Rotunda, kde si v prítmí romantickej atmosféry vychutnali skvelú večeru. Svojou prítomnosťou nás poctil primátor mesta Liptovský Mikuláš Ing. Ján Blcháč, PhD., ktorý nás privítal úvodným slovom, manželia Kordošovci okorenili prípitok niekoľkými vtipmi z manželského prostredia a hlavným bodom programu bola prednáška na tému „Neprestaňte spolu chodiť“ v podaní Mgr. Mileny Mikulkovej, sociálnej pedagogičky v oblasti vzťahového a výchovného poradenstva. Večer bol nasýtený očarujúcimi chvíľami, podnetnými myšlienkami a nápadmi, ktoré posúvali hodnoty manželstva do nových úrovní. A prečo neprestať spolu chodiť? Dynamika je vo vzťahu nevyhnutná pre spoznávanie sa, riešenie problémov, hľadanie súladu a tiež vytýčenie si spoločného aktívneho času.

Záver Národného týždňa manželstva sme ukončili v nedeľu 19.2.
o 17 hod. vo Vrbickom kostole. Služby Božie boli spojené s požehnávaním manželov, ku ktorému pristúpilo 7 párov a 12 žien. Obnovení a posilnení osobnou modlitbou nechali vstúpiť do svojho vzťahu Pána Boha ako zdroj a cestu lásky, poznania, pravdy a odpustenia.

Počas týždňa mali manželia možnosť využiť aj ponuku romantickej jazdy na koni či špeciálny balíček masáží pre manželov. Aj ich niekoľko z nich využilo. Sme radi, že sme, ako zbor, mohli NTM v Liptovskom Mikuláši spoluorganizovať aj tento rok a prajeme všetkým manželstvám množstvo v dobrom nezabudnuteľných chvíľ počas celého roka. Veď je to o tom, aby nikdy neprestali spolu chodiť.

Fotogaléria: NTM 2017

RV