Nažité v žite

V nedeľu 11. 3. 2018 sme opäť hostili Marušku Skonc (Kožlejovú) s priateľmi. Po siedmich rokoch vydala pokračovanie svojej prvej knihy „Ako chytať v žite“ s príznačným názvom „Nažité v žite“. V prvej knihe dala na papier príbehy o tom, ako sa učila kráčať cestou, na ktorú nás pozýva Pán Ježiš, plné nevšedných zákutí a milých príhod. Teraz prišiel čas pretlmočiť to, ako príbeh nasledovania a vedenia pokračuje. Podvečer s predstavením knižky, jej ilustrácií a samotného procesu tvorby priamo z úst autorov dopĺňali jemné melódie klavíra spod rúk Andreja Velebíra a gitary so spevom v podaní Dušana Havrillu. Príjemnú atmosféru dotvorila krásna výzdoba a chutné občerstvenie z dielne našich dievčat. 

Z KNIHY:

„A keď ani Ježiš nemal stopercentnú úspešnosť svojho učeníctva, prečo by som si ja mala myslieť, že to budem vedieť lepšie? Ľudia budú odchádzať. Aj tí, u ktorých sme to ozaj nepredpokladali. Na tú bolesť sa treba pripraviť. Ako také analgetikum som si napísala na malú kartičku: milovať za každých okolností, dať toľko šancí, koľko by dal Ježiš, povedať pravdu, ukázať milosť, veriť, že toto nie je koniec ich príbehu.“ 

 Z RECENZIÍ:

„Zázraky. Možno sa nedejú a možno sú všade okolo nás – záleží na tom, ako sa pozeráme na svet. Maruška zázrakom verí, pretože ich prežíva každý deň aj v úplných maličkostiach a nám ukazuje, ako ich neprehliadať.“ (Emília Mihočová, šéfredaktorka časopisu eVýchod)

„Maruška žije príbeh, kde je prirodzené a nadprirodzené tak blízko seba, až to splýva do jednej reality. Božie kráľovstvo je kráľovstvom vzťahov, ktoré nepozná hranice štátov a kniha je perfektnou pozvánkou do dobrodružstva, ktoré Boh prichystal pre každého z nás. Nechajme sa inšpirovať k odovzdaniu, vedeniu, obeti.“ (Peter Podlesný, zakladateľ online magazínu muzom.sk)

Knihu si môžete kúpiť na www.porta.sk.

Záznam si môžete pozrieť na linku: https://www.youtube.com/watch?v=m1_9IF1CFHM

RV