Stretnutie rodín – Deň otcov

OLYMPUS DIGITAL CAMERATretia nedeľa v mesiaci jún je už polstoročia krásnym a výnimočným sviatkom všetkých otcov, oteckov, ocinkov. Je to čas, kedy si pripomíname ich dôležitú a nenahraditeľnú rolu v rodine aj v spoločnosti, ctíme si ich lásku a obetavosť v každej práci, vďačíme im za ochrannú ruku nad našimi životmi. Deň otcov, vychádzajúci tento rok na 19. jún, sme spoločne oslávili aj v našom zbore.

Na starej fare sme usporiadali športovo-zábavné popoludnie pre deti a rodičov. Pestrý program, v ktorom si prišli na svoje malí aj veľkí, pozostával zo stolnotenisového turnaja pre dospelých a veľkej hry pre deti. V galerijnej záhrade pripravila pani farárka Lydka Kordošová s mládežníkmi štrnásť osemtisícoviek, ktoré mali tí najmenší zdolať. Pokračovalo sa tak v šľapajách talianskeho horolezca Reinholda Messnera, ktorý ako prvý zdolal štrnásť najvyšších vrchov sveta. Všetci naši bádatelia boli odmenený sladkou medailou a prvý traja najrýchlejší dostali aj odznak.

Po športových a dobrodružných výkonoch čakal všetkých na dvore starej fary veľký stôl plný dobrôt. Pochutnali sme si na skvelých špekačkách, opečenej slaninke, čerstvej zelenine, sladkých koláčikoch a nakoniec najväčší úspech mala zmrzlina. Stretnutie rodín bolo veľmi príjemným časom na utuženie vzťahov, na obnovenie významu rodiny a spoločenstva, na oslavu otcov, ktorí majú veľké miesto v srdci každého z nás. Za všetko im patrí vrelá vďaka.

 

Veronika Motýľová (RV)