Trojkráľový zborový bedmintonový turnaj 2018

Už po siedmykrát sme začali rok bedmintonom, no po prvýkrát na inom mieste. Na sviatok zjavenia Krista Pána mudrcom (sobota 6.1.2017) sa tak 46 bedmintonistov (23 tímov) všetkých výkonnostných kategórií a niekoľko desiatok divákov zhromaždilo v telocvični ZŠ s MŠ Demänovská ulica. Po úvodnom privítaní, modlitbe brata farára Mariána Bochničku a organizačných pokynoch prišlo na lámanie chleba. Od 14:45 do 19:30 zvádzali športoví nadšenci nášho zboru, ale aj naši priatelia také súboje, že si neraz vypýtali vrelý potlesk publika. Atmosféra bola celý čas zdravo súťažná a až neskutočne priateľská. Človek sa niekedy cítil ako na rodinnej oslave.

Počas turnaja boli prístupné tiež dva stolnotenisové stoly, spoločenské hry, ale aj „Stančabar“
s dobrou kávou, chutným koláčikom a milým slovom. O tzv. „lupper“, skorú večeru, sa zasa skvelo postarali naši páni bratia Ivan Klčovský a Dušan Mikuláš. Rozhodovanie mal znovu na zodpovednosti Gabriel Blcháč a jeho pravými rukami boli manželia Jandovci (poskytujúci aj všetko potrebné náčinie), Martin Sochor a Ivan Košík (príznačné to meno pre tento šport:-) ). Na organizácií sa však podieľalo aj niekoľko ďalších ochotných ľudí z mládeže nášho zboru, ktorým patrí vďaka.

Ale ako sme si na záver podujatia povedali, zatlieskajme v srdci najmä Pánu Bohu za to, že sme mohli zažiť skutočne pekné spoločné chvíle.

RV

Foto z turnaja: TU
Video z turnaja: TU
Poradie:
Pokročilí:
1. miesto – Lukáš Havlík a Janka Jandová
2. miesto – Tony Guogh a Matej Zúbek
3. miesto – Lukáš Mikuláš a Jaro Marko ml.

Mierne pokročilí:
1. miesto – Tomáš Dropa a Timo Hliva
2. miesto – Roman Chaloupka a Ivka Plevová
3. miesto – Jaro Marko st. a Erika Marková

Začiatočníci:
1. miesto – Edo/Ivka Jačušková a Šimon Jančuška
2. miesto – Vladimír Čajka a Zita Fašiangová
3. miesto – Marek a Maťka Pápayovci