Mládežnícky ples 2014

DSC_00068.2.2014

Radi by sme vám chceli priblížiť aj udalosti, ktoré sú výnimočné a máme ich len raz do roka. Jednou z takýchto výnimočných udalostí je aj mládežnícky ples. Tohto roku sa konal  8. februára v priestoroch gymnázia M. M. Hodžu. Dievčatá oblečené v nádherných šatách pripomínajúce princezné z rozprávky, chlapci v oblekoch, ktoré z nich robia mužov, Straussov valčík, krásne vyzdobená sála, zábavný program a mnoho prekvapení – aj takto by sa dal v krátkosti opísať náš plesík. Nebol to len čas plný zábavy, tanca a hudby, ale aj čas, kedy sme sa mohli zamyslieť pri sprievodnom programe.

DSC_0123Mládežnícky ples sa organizuje už niekoľko rokov, no organizátori tohtoročného plesu sa snažili urobiť ho niečím iným, výnimočným. Chceli docieliť, aby tam ľudia mali možnosť pocítiť Božiu prítomnosť. Jedným zo spôsobov ako to dosiahnuť bolo to, že na každého, kto si našiel svoje miesto, čakalo srdiečko s biblickým veršíkom na zamyslenie. Osobne si myslím, že to bol dobrý nápad zo strany organizátorov, pretože každý si vo svojom veršíku mohol nájsť to svoje, čo práve prežíva, možno povzbudenie vo viere a vo vzťahu s Pánom Bohom. Hneď na začiatku ste vstúpili nielen do klasickej plesovej atmosféry, no do atmosféry, kde ste si celými dúškami mohli vychutnávať Božiu prítomnosť v spoločnosti ľudí, ktorých máte radi a na ktorých vám záleží. Veď aj takáto akcia môže byť dobrou cestou ako utužovať vzťahy  🙂 .

DSC_0044Možno sa niektorým z vás pri čítaní tohto článku vynárajú základné otázky koľko nás vlastne bolo, aký bol vekový priemer zúčastnených, o koľkej sme skončili a mnoho ďalších otázok. Tento rok nás bolo trochu pomenej v porovnaní s minulými rokmi, no o to viac zábavy sme si mohli užiť. Dokopy nás tam bolo 65. No neboli sme všetci len z mikulášskej mládeže. Prišli aj mládežníci z Ružomberka a Dolného Kubína, ktorí nám o čosi znížili aj vekový priemer. Ten by sme mohli vypočítať na nejakých 20 rokov. Zábavy sme si užili do sýtosti až do 4 hodiny ráno. Chvíľu sme si pospali a potom v nedeľu ráno hor sa do kostola a poniektorí vytrvalejší ešte aj na konvent.

DSC_0073Dúfam, že si teraz aspoň trochu viete predstaviť to, ako prebiehal náš ples. Týmto vás chcem povzbudiť a pozvať aj na ten budúcoročný, aj keď viem, že to je ešte ďaleko, no rozmýšľať treba už dnes 🙂 .

Katka Paulínyová