Trojkráľový zborový bedmintonový turnaj 2014

ECAV-BEDM-5Písal sa 6.január 2014. Vonku nevládlo práve typicky zimné počasie, ale v interiéri na tom aj tak veľmi nezáležalo. V Liptov Aréne býva počasie rovnaké po celý rok a nebolo tomu inak ani tento tzv. trojkráľový deň.

Hŕstka nadšencov športu a nášho zboru sa tu zišla okolo trinástej hodiny, aby dopripravovala všetko potrebné k začatiu ďalšieho ročníka zborového bedmintonového turnaja. O 14:30 bol už z tejto hŕstky ľudí poriadny kŕdeľ a mohlo sa začať. Ján Blcháč ml., ako člen organizačného tímu, všetkých na úvod  privítal, následne brat farár Marián Bochnička a modlitba sestry seniorky Kataríny Hudákovej oficiálne turnaj odštartovali. Inak fešné tenisky sestry seniorky naznačovali, že by už nabudúce mohla prísť aj súťažne. Ľubor Janda, dlhoročný bedmintonový hráč a tréner, objasnil  pravidlá a tiež sa venoval rozvrhu hry a zapisovaniu výsledkov, za čo sme mu, jeho pohotovej pani manželke a synovi úprimne vďační. Každý z 28 dvojčlenných tímov si tak v každej z kategórií (začiatočníci, mierne pokročilí, pokročilí) zahral minimálne tri zápasy. Spolu s ostatnými sa tiež mohol zahriať kávičkou, čajom, či chutným gulášom a mohol si tiež dopriať niečo z nádielky koláčov našich žien, mám či starých mám. Ani nesúťažný pingpong pre všetkých nemohol chýbať.

V hľadisku sa prestriedalo niekoľko desiatok zatiaľ nesúťažiacich ľudí a ich prítomnosť turnaj nepochybne oživila. Som za tento čas, za ľudí, ktorí prispeli k príprave turnaja, za všetkých čo turnaj akokoľvek podporili vďačný.

Na záver poviem už len toľko, že budeme robiť všetko preto, aby sme sa mohli o rok opäť takto stretnúť. Dovtedy nám ostáva schádzať sa aj pri ďalších aktivitách a samozrejme trénovať…

Ján Blcháč ml.

Výsledky turnaja

Pokročilí:

  1. miesto: Tony Gough/Michal Salaj
  2. miesto: Aďka Foltová/Domino Pethӧ
  3. miesto: Edo a Ivka Jančuškovci

Mierne pokročilí:

  1. miesto: Majo a Radka Guráňovci
  2. miesto: Roman Chaloupka ml./Martin Kapitáň
  3. miesto: Aďo Stanislav/Matúš Stáňa

Začiatočníci:

  1. miesto: Sonka a Lukáš Mikulášovci
  2. miesto: Jakub Bochnička/Kristián Cupra
  3. miesto: Roman a Samuel Droppovci